Juventus in Milan finalista italijanskega pokala

Torino, 28. 02. 2018 18.27 |

Torinčani so zmagali že na prvi tekmi v Bergamu, tudi na povratni pa je bil izid enak (1:0). Gol je z bele pike dosegel Miralem Pjanić. Slovenec Josip Iličić je za Atalanto igral do 64. minute. Lazio in Milan sta na olimpijskem stadionu v Rimu o potniku v finale odločala šele z izvajanjem enajstmetrovk. Srečnejši so bili gostje iz lombardijske prestolnice.

V Torinu sta se na povratni tekmi polfinala italijanskega pokala pomerila Juventus in Atalanta. V zahtevnih vremenskih razmerah sta se na torinski Allianz Areni (temperatura okrog ledišča, naletaval je sneg) borila za finalno "vstopnico", prednost iz prve tekme so imeli igralci varovanci Massimiliana Allegrija, ki so v Bergamu slavili z golom prednosti (0:1). Edini strelec na tej tekmi je bil Argentinec Gonzalo Higuain, ki pa tokrat zaradi poškodbe ni igral. Juventus je tudi drugo tekmo dobil z izidom 1:0 in se zanesljivo uvrstil v finale. V vrstah Atalante je od prve minute zaigral tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, v 64. minuti ga je zamenjal Danec Andreas Cornelius.

V prvem polčasu je imela Atalanta premoč v posesti žoge, mreži pa sta v prvih 45 minutah mirovali. Najlepšo priložnost je imel Juventusov napadalec Mario Mandžukić v 35. minuti, ko je se je v samostojnem prodoru prebil pred vratarja Atalante Etrita Berisho, a je slednji njegov strel iz neposredne bližine ubranil.

V drugem polčasu je v 65. minuti Alejandro Gomez zadel vratnico iz razdalje 30 metrov, ko je Gianluigi Buffon z "izletom" iz vrat skušal popraviti napako obrambe, le dve minuti kasneje pa je domači Brazilec Douglas Costa "vrnil" s prečko. V 74. minuti je Gianluca Mancini napravil prekršek nad Francozom Blaisom Matuidijem v kazenskem prostoru in glavni sodnik je dosodil enajstmetrovko. Zanesljivo jo je izvedel Miralem Pjanić v 75. minuti. Gol in skupni izid 2:0 po dveh tekmah je bilo več kot dovolj za Juventusov preboj v pokalni finale. Četrti zaporedni.