Ronaldo zgrešil nemogoče, začasno rešil moštvo, nato pa izpadel iz Lige prvakov

Riad, 12. 03. 2024 06.24 |

Cristiano Ronaldo se je z Al-Nassrom po izvajanju enajstmetrovk in porazu proti Al Ainu poslovil od azijske Lige prvakov že v četrtfinalu.

Predstavnik Združenih arabskih emiratov Al-Ain je na prvem srečanju doma slavil 1:0. Al-Nassr je v povratno srečanje vstopil v slabi formi, saj moštvo Cristiana Ronalda ni zmagalo na treh zaporednih srečanjih. Sledil je nov boleč poraz.

Ronaldo in druščina so na povratni tekmi četrtfinala azijske Lige prvakov na domačem stadionu zaostajali že 2:0. Domačim se je poznala odsotnost zvezdnika Aymerica Laporte, ki je na prvem srečanju prejel rdeč karton. Za goste je v 28. in 45. minuti zabil strelec edinega zadetka na prvem srečanju Soufiane Rahimi

Odgovor Al-Nassra je sledil še pred odmorom, saj je v peti minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu po podaji Sadia Maneja zabil Abdulrahman Ghareeb. V 51. minuti je sledil avtogol Al-Aina.

V 61. minuti je Cristiano Ronaldo zgrešil neverjetno priložnost, saj se je sam znašel pred praznim golom, a žogo usmeril mimo vrat. Portugalca je rešil zadetek Brazilca Alexa Tellesa v 72. minuti, ki je izsilil podaljške. A tu so se težave Al-Nassra pravzaprav šele začele.

V osmi minuti podaljškov je rdeč karton prejel Ronaldov soigralec Ayman Yahya. V 103. minuti je sledila kazen in zadetek Al-Ainovega Sultana Al Shamsija za izenačenje na 3:3. Obupane Savdijce pa je vendarle vsaj začasno rešil Ronaldo, ki je v 118. minuti igre izkoristil enajstmetrovko, ki jo je pred tem izsilil.

Sledile so enajstmetrovke in najprej zgrešena strela Hrvata Marcela Brozovića in Tellesa. Ronaldo je tretji strel z bele točke izkoristil, a zaman. Njegov rojak Otavio je četrtega zgrešil in Al-Ain, ki je na drugi strani zadel v vseh treh poskusih, se je veselil uvrstitve v polfinale.