Liga prvakov

Vse na enem mestu: City zanesljivo, Real se je moral močno potruditi

Madrid, Manchester, 06. 03. 2024 23.16 |

Sreda je ponudila nova potnika v četrtino finala Lige prvakov. Bayern Münchnu in PSG-ju sta se pridružila Manchester City in Real Madrid. Aktualni prvaki so še drugič zapored Copenhagen premagali s 3:1, Real pa je vse do zadnjega žvižga trepetal proti Leipzigu. V Madridu je bilo 1:1.

• Vrhunci drugega polčasa tekme Manchester City - Copenhagen
    08:56
    Vrhunci drugega polčasa tekme Manchester City - Copenhagen
  • Vrhunci prvega polčasa Manchester City - Copenhagen
    10:33
    Vrhunci prvega polčasa Manchester City - Copenhagen
  • Izenačujoči zadetek Willija Orbana (1:1)
    01:01
    Izenačujoči zadetek Willija Orbana (1:1)
  • Zadetek Viniciusa za vodstvo Reala z 1:0
    01:11
    Zadetek Viniciusa za vodstvo Reala z 1:0

Real Madrid je proti bikom iz Leipziga povedel po hitrem protinapadu, ki ga je začel Toni Kroos, nadaljeval Jude Bellingham, mojstrsko zaključil pa Vinicius Junior. Kmalu zatem je goste v igro vrnil Willi Orban, ki je zadel z glavo. Do konca so imeli gostje še nekaj izrazitih priložnosti, Dani Olmo je celo zadel prečko, a na koncu so vendarle pretehtale izkušnje in med osem najboljših je napredoval Real.

Na drugi tekmi večera so bili vsi dvomi o zmagovalcu razblinjeni že v prvih devetih minutah, ko je Manchester City zadel dvakrat in prednost v skupnem seštevku povišal na 5:1. Do konca smo na obeh straneh videli po en zadetek. Znova je bil med strelci tudi Erling Haaland